MEME BÜYÜTME AMELİYATlarında yenİLİKLER

1800’li yıllarda ilk olarak meme büyütme amaçlı girişimler yapılamaya başlanmıştır. 1895 yılında Czerny vücuttaki bir yağ kitlesini meme altına vererek büyüme sağlamaya çalışmıştır. 
 
1950-60’lı yılları meme protezi öncesi dönem olarak da adlandırmamız mümkündür. Bu yıllarda önce katı sonra yarı katı maddelerin memeye enjeksiyonun yapılmıştır. Sıvı silikondan teflona kadar birçok madde denenmiştir. Ne yazık ki bu maddelerin verilirken dağılma sınırlarının belirsizliği, memeye verdiği komplikasyonların çok oluşu nedeni ile daha ileri gidememiştir. 
 
Meme büyütmede meme dokusunu taklit edecek, onunla uyumlu, içindeki maddenin kontrolsüz meme dokusu içine dağılımını engelleyecek sınırı olan yapılar üzerinde çalışılmıştır. Böylece 1962 yılından sonra birinci jenerasyon silikon meme protezleri bilimsel hayata girmiştir. 
 
Teknolojik gelişimler eşliğinde silikon meme protezleri gibi içi sıvı dolu olan protezler de değişimler geçirmiştir. Özellikle bugün en fazla kullanılan ( 2012 istatistiklerine göre Amerika’da meme büyütmede kullanılan protezlerin %70’ine yakını içi tam jel dolu silikon protezlerdir ) içi jel dolu silikon protezlerin en son jenerasyonu kullanılmaktadır. 
 
30 yılı aşkın sürece Plastik cerrahlarda meme büyütmede kullanılan silikon protezlerin FDA ( Amerika ilaç dairesi ) onayı alması ve yaygın olarak, güvenli kullanımları kolay olmamıştır. Yıllar süren klinik araştırmalar, araştırmalar ışığında Amerika Sağlık Enstitüsünün rapor ve düzenlediği 20 saatlik panel sonrası Kasım 2006 yılında FDA anca onay vermiştir. FDA silikon protezlerin kişilerdeki sistemik rahatsızlığa etki etmedikleri veya yol açmadıklarını duyurmuştur. 
 
Bugün artık bu protezlerin normalde öncesinde süt verebilen bayanlarda süt vermeyi engellemediği, kanser yapıcı etkisinin olmadığını net olarak bilmekteyiz. Hamilelik zamanında da çıkartmaya gerek yoktur. 

Yağ transferi yeni olmamasına rağmen ismi değiştirilerek hastalara seçenek olarak sunulmaktadır. Özellikle kök hücre ile meme büyütme ismi çoğu hastaya cazip gelmektedir. Meme büyütme yöntemlerinde de ayrıntılı bir şekilde anlattığımız gibi yarım bedenden daha fazla büyüme sağlayamayıp kist oluşumu ve ileride kanser görüntüsü ile karışabilecek kalsiyum tuzları birikimi riski nedeni ile tercih edilmemektedir. Sadece, özellikle meme kanseri sonrası rekonstrüksiyon tedavilerinde destek amaçlı veya kontur düzeltimi amacıyla az miktarda yağ transferi yapılabilmektedir. 

Bugün en sık kullanılan, bizim de tercih ettiğimiz silikon meme protezleri artık yüksek ve orta profilli-projeksion yapıları ile tabanları aynı çapta yer kaplamasına rağmen memeye daha fazla projeksiyon verebilmektedir. Böylece ameliyat sonrası hastalarda daha tatminkar sonuçlar elde edilebilmektedir. 
 
Sertifikasının yanında garanti belgesini de verebilmeye başlanan FDA onaylı son jenerasyon silikon protezler içi tam jel yapıları ile hacim kaybetmemekte, patlamamakta ve hastalarda bir ömür kullanılabilmektedir. Bir meslektaşımızın da dediği gibi bugünkü jel dolu silikon protez Türk lokumuna benzemekte, ortası kesilince bile akmamaktadır.  

ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ İSTANBUL ANTALYA ÖZERDEM

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

Resimlerinizle Bize Danışabilirsiniz !

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya) ve  Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul) E-Mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ESTETİK CERRAH ANTALYA

op dr gökhan özerdem - antalya

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com
 +90 505 928 21 41 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

PROF DR ÖMER REFİK ÖZERDEM ESTETİK CERRAH İSTANBUL

PROF dr ömer refİk özerdem-İstanbul

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: omer@a-plastestetik.com
+90 533 433 42 22 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Prof Dr Ömer Refik Özerdem Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS ASPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (International member)
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

  Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.   

Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

op dr gökhan özerdem hasta yorumları


reSİMLERİMİZ 

Tanıtım Videomuz

Diğer cerrahi prosedür ve uygulamalarımızı youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz !

İstanbul ve Antalya Estetik Plastik Cerrahi Merkezi Youtube Kanalı

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA