JİNEKOMASTİ AMELİYATI

Jinekomasti (Erkeklerde meme-göğüs büyüklüğü) her yaş erkeklerde görülebilen, memenin normalden daha geniş veya gelişmiş olmasıdır. Özellikle gelime çağındaki erkeklerde ve yaşlılarda görülme oranı daha yüksektir. Nedenleri arasında hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımları bulunmaktadır. Bazı kişilerde genetik olarak küçük yaşlardan itibaren görülebildiği gibi sıklıkla kilo alıp verme, ağır spor aktivitelerin bir anda bırakılması sonrası karşılaşılmaktadır. 

Meme büyüklüğüne bağlı olarak kişi kendisinde psikolojik rahatsızlık hissedebilir hatta bazı fiziksel veya sosyal aktivitelerini kısıtlayabilir. 

Jinekomasti tek veya çift taraflı olabilir. En sık meme ve yağ doku fazlalığı beraber görülür. Daha az oranda da sadece yağ doku veya sadece meme dokusunun fazlalığı ile de karşılaşılır. 

Jinekomasti ameliyatı (Erkeklerde meme küçültme ameliyatı ) her estetik cerrahi girişimi gibi kişisel bir işlemdir ve bu ameliyatı başka birilerinin isteklerini karşılamak ya da kendinizi kusursuz bir görüntü şablonuna oturtmak için değil, gerçekten ve sadece kendiniz için yaptırmalısınız. 
 
Nispeten size uygun normal bir kilonuz var ise, gerçekçi beklentilere sahipseniz, meme büyüklüğünüz stabil bir hal aldıysa ve büyüklüğünden rahatsızlık duyuyor iseniz bu ameliyata aday olabilirsiniz. Bu ameliyatı Plastik ve Estetik, Rekonstrüktif Cerrahi uzmanları tam teşekküllü ameliyathane şartlarında yapmaktadırlar. 
 
Erkeklerde jinekomasti ameliyatını herkes olabilir. Bunun alt sınırı ergenliğe girme ile başlar. Onun dışında bir sağlık sorunu yok ise, başka bir tedavi görmüyorsa, bu ameliyat rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat kısa ve genelde başarılı geçer. Ölüm riski taşımaz. Her isteyen erkek meme küçültme ameliyatı olabilir. 
 
Her hangi bir tıbbi müdahaleden fayda göremeyecek, yaşamı tehdit eden, ameliyat sonrasında iyileşmeyi engelleyecek akut veya kronik bir rahatsızlığı olmayan kişilere bu ameliyat sıklıkla sedasyon veya genel anestezi altında bu ameliyat başarı ile gerçekleştirilebilir. 
 
Bu ameliyatı neden istediğinizi, sağlık durumunuzu, alerjileriniz ve daha önce geçirdiğiniz operasyon veya tedavileri doktorunuz ile konsültasyon sırasında paylaşmanız, ondan ameliyatınız ile ilgili net bilgiler almanız hekim-hasta ilişkisini kuvvetlendirecek ve sizi daha iyi ameliyata hazır edecektir. Başarının ve ameliyatın güvenirliği yine her ameliyat öncesi olduğu gibi, sizin isteklerinizi açıkça dile getirmenize bağlıdır. 
 
Jinekomastiyi düzeltme için yapılan estetik ameliyat teknik olarak bir göğüs küçültme operasyonudur ve memeyi küçülterek göğüs kafesi konturunda iyileşme sağlar. 
 
Çok ciddi jinekomasti vakalarında meme dokusundaki aşırı ağırlık memelerin sarkmasına meme ucunu çevreleyen (koyu renkli) areolaların genişlemesine sebep olur. Bu durumlarda areolaların pozisyonu cerrahi müdahale ile düzeltilebilir ve deri fazlalıkları azaltılabilir. 
 
Cerrahi teknik olarak ya sadece liposuction (yağ alma) ya da bununla kombine olarak doku alımı da kullanılmaktadır. Hangisinin daha faydalı olacağını size doktorunuz açıklayacaktır. Ama kişisel tecrübelerimize göre her iki tekniğin beraber kullanıldığı zamanlarda daha başarılı sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz. 

Liposuctionda, jinekomasti çoğunlukla birikmiş aşırı yağ dokularından kaynaklı ise düzeltme sağlayabilir. Doku alımında çok ileri derecede jinekomastiler haricinde areola çevresinden deri alınmamaktadır. Kesi yeri meme başı içinde gizli kaldığından, izsiz değildir ama izi çok zor belli olur. 
 
Ameliyattan sonra size bandaj takılacaktır. Bandaj takılması fazla ödemin gitmesi ve meme konturlarının oturması için gereklidir ve kullanması 3 haftayı bulabilir. 
 
Nadir de olsa drenleriniz olabilir. Liposuction kanüllerinin giriş delikleri ortalama 3-4 tanedir ve bu delikler 0,5 cm ortalama uzunluğa sahiptir. Mümkün olduğu kadar meme konturlarına gizlenir. 
 
Dikkat etmeniz gerekli noktalar size açıklanacaktır ama iyileşme safhasında aşırı zorlamalardan kendinizi koruyun. Hekiminizin tavsiyeleri üzerine 1-2 ay ağır sporlardan uzak durabilirsiniz. Masa başı bir işiniz var ise 1 hafta içinde hatta daha da erken işinize rahatlıkla (her hangi bir ek sorun yok ise sağlığınız ile alakalı) dönebilirsiniz. 7-10 gün içinde derinizdeki morluklar çoğunlukla geçecektir. 
 
Birçok vakada erkeklerde meme küçültme ameliyatının nihai sonuçları gözle görülür derecede belirgin olur. Ancak, eğer jinekomasti oluşma sebepleri size reçete edilmiş bazı ilaçların, steroidlerin kullanımından ya da kilo almadan kaynaklanmışsa, ameliyat sonuçlarınızı korumak için bu maddeleri artık kullanmamalısınız ve sabit bir kiloyu korumalısınız. Ameliyat sonrası eğer ani kilo alıp vermeler yapmıyorsanız uzun süreli bir sonuç elde edebilirsiniz. 
 
Ameliyat fiyatları bu cerrahi girişimi gerçekleştirecek hekim ve ekibinin tecrübesine, ameliyatın gerçekleştirilecek hastanenin otelcilik ve tıbbi hizmet kalitesine, uygulanacak tekniğin çeşidine göre değişmektedir. Clinic Compare sitesine göre ( http://gynaecomastia.cliniccompare.co.uk/ ) İngiltere’de bu operasyonun maliyeti 2000-3000 GBP iken bazı merkezlerde 5000 GBP'a kadar çıktığı belirtilmektedir.  

PROF DR ÖMER REFİK ÖZERDEM | ESTETİK VE PLASTİK CERRAH İSTANBUL

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM | ESTETİK VE PLASTİK CERRAH ANTALYA

ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ İSTANBUL ANTALYA ÖZERDEM

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

Resimlerinizle Bize Danışabilirsiniz !

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya) ve  Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul) E-Mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ESTETİK CERRAH ANTALYA

op dr gökhan özerdem - antalya

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com
 +90 505 928 21 41 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

PROF DR ÖMER REFİK ÖZERDEM ESTETİK CERRAH İSTANBUL

PROF dr ömer refİk özerdem-İstanbul

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: omer@a-plastestetik.com
+90 533 433 42 22 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Prof Dr Ömer Refik Özerdem Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS ASPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (International member)
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

  Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.   

Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

op dr gökhan özerdem hasta yorumları


reSİMLERİMİZ 

Tanıtım Videomuz

Diğer cerrahi prosedür ve uygulamalarımızı youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz !

İstanbul ve Antalya Estetik Plastik Cerrahi Merkezi Youtube Kanalı

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA