MEME ESTETİĞİ

Amerika’da 2012 yılında toplam 14,6 milyon kişi estetik müdahale yaptırmıştır. ASPS, yani Amerika Plastik Cerrahi topluluğunun (bakınız: www.plasticsurgery.org) verdiği diğer verilere göre bu yılda meme büyütme estetiği ameliyatı yaptıranların sayısı 2011’de 307 bin; 2012 yılında ise 286 bin olmuştur. Meme büyütme ameliyatı 2006 yılından beri Amerika’da en fazla yapılan kozmetik amaçlı cerrahi işlem olarak birinci sırasını korumaktadır. 
 
Meme estetiği ülkemizde burun ameliyatlarından sonra en sık yapılan operasyonlardır. Özellikle, Amerika ilaç dairesi FDA’in jel dolu meme protezlerine 2006 yılında onay vermesinden (bakınız: www.fda.gov) sonra dünyada olduğu gibi ülkemizde de protez ile meme büyütme ameliyatı sayısında belirli bir artış olmuştur. FDA, sadece 3 protez markasına onay vermiştir. Bunlar için bakınız: FDA resmi internet sayfası; www.fda.gov. Basında da yer almasından dolayı tarafımıza da sıkça sorulan Fransız markası protezlerin FDA onayı yoktu. Estetik cerrahide kullanılacak materyallerin FDA ve Sağlık bakanlığı gibi resmi tescil belgelerinin ve onaylarının olması başarı kadar komplikasyon riskleri açısından da önemlidir. 

Son yıllarda, yağ enjeksiyonu veya dolgu maddeleri ile meme büyütme yöntemleri sıkça dile getirilmesine rağmen, bugün için bilimsel çalışmalar ile ispatlanmış tek meme büyütme yöntemi protez ile yapılanıdır. Sadece yarım beden büyütebildiği , asimetri ve enfeksiyon, kalsifikasyon gibi yüksek yan etki oranından dolayı yağ enjeksiyonu ile meme büyütme tercih edilmemektedir. Dolgu maddeleri konusu ise şimdilik tehlikeli ve maddi olarak pahalı bir seçenek gibi durmaktadır. Zaten hiçbir resmi onayı da bulunmamaktadır, bilimsel çalışmaları neredeyse yok gibidir. 
 
Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları birbirine benzer yöntemlerle yapılan, meme büyütme gibi yüksek memnuniyet oranları olan estetik girişimlerdir. Meme küçültme ameliyatı artık fonksiyonel bir ameliyat olarak da kabul edilmektedir. Meme büyüklüğüne bağlı omuz ağrıları, yüne omuzda iç çamaşır izi, meme altlarında cilt bozuklukları ve hatta duruş bozuklukları meme küçültme ameliyatına bağlı giderilebilmektedir. 
 
Tüm meme estetiği cerrahi girişimleri gardrop değiştirici uygulamalardır. Ve Plastik, Estetik cerrahi’nin sık yapılan, üzerinde bilimsel olarak çok fazla çalışılmış operasyonlarıdır. Hepsi de izli ameliyatlar olmasına rağmen yakın yıllardaki araştırmalar sonucu daha az iz bırakan, popüler yöntemler Plastik cerrahlar arasında yaygınlaşmaya başlamıştır. 
 
Meme dikleştirme ameliyatları ABD’de 2011 yılında 2000 yılına göre %75 artış göstermiş ve toplamda 91 bin kişi bu ameliyatı olmuştur. Meme büyütmede bu artış %45’dir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında özellikle kas altına protez konularak memenin dikliğinin ve desteğinin daha uzun sürdüğü görülmüştür.
Erkekler arasında da meme estetiği cerrahi girişimlerinde artış olmuştur. Jinekomasti, yani erkeklerde gerilemeyen ve ısrarcı meme büyüklüğü nedeni ile operasyonlar popülerlik kazanmıştır. Özellikle sadece yağlanmaya bağlı olanlarda liposuction çözüm olabilmek ve hastane kalımı da gerekmemektedir. 

MEME ESTETİĞİ AMELİYATLARI | OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ANTALYA ESTETİK CERRAHİ

ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ İSTANBUL ANTALYA ÖZERDEM

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

Resimlerinizle Bize Danışabilirsiniz !

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya) ve  Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul) E-Mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ESTETİK CERRAH ANTALYA

op dr gökhan özerdem - antalya

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com
 +90 505 928 21 41 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

PROF DR ÖMER REFİK ÖZERDEM ESTETİK CERRAH İSTANBUL

PROF dr ömer refİk özerdem-İstanbul

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: omer@a-plastestetik.com
+90 533 433 42 22 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Prof Dr Ömer Refik Özerdem Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS ASPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (International member)
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

  Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.   

Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

op dr gökhan özerdem hasta yorumları


reSİMLERİMİZ 

Tanıtım Videomuz

Diğer cerrahi prosedür ve uygulamalarımızı youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz !

İstanbul ve Antalya Estetik Plastik Cerrahi Merkezi Youtube Kanalı

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA