AMELİYATSIZ MEME dİKLEŞTİRME MÜMKÜN MÜ?

Meme dikleştirmenin amacı, yaşlılığa bağlı hormonal değişiklikler, süt verme sonrası süt kanallarının çekilmesi ile meme derisinin tabi ki ter çekimi kuvveti ile sarkmış meme dokusunun eski haline getirebilme işlemidir. 

Eğer meme uçlarını meme altı kıvrımı üzerinde veya daha altında sizin memeleriniz sarkmış diyebiliriz. Tam olarak aşağı baktığı durumlarda ileri derecede bir sarkmadan bile bahsedebiliriz. Uçlar eğer tam olarak kıvrım üzerinde ise dikleştirme ve/veya büyütme ameliyatı olabilirsiniz, ancak daha aşağı pozisyonlarda mutlaka meme dikleştirme olmalısınız. Bunun yanında dolgun dokunuz yok ise yanında silikon ile büyütme de yaptırabilirsiniz. 

Meme dikleştirme girişimi de diğer meme estetiği ameliyatları gibi gardırop değiştirici bir ameliyattır. İyi ve vücuda orantılı yapılırsa iyi sonuç veren, hastayı tatmin eden bir uygulamadır. 
 
Meme küçültme ameliyatı ile dikleştirme aslında birbirine yakın tekniklerle yapılır. Küçültmede doku çıkartılırken, dikleştirmede ya çok az bir doku alınır veya alınmadan memeye çekil verilir. 

İzsiz meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Meme ucunun çevresi boyunca aşağı doğru uzanan bir iz kalmaktadır. Yeni tekniklerde artık meme kıvrımı üzerindeki uzun izler kısalmıştır. Memedeki sarkma derecesine bağlı olarak da bu iz uzayabilir. İzler her yarada olduğu gibi son halini birinci yılsonunda alırlar. İzin mümkün olduğu kadar kabarmaması ve renginin soluklaşması için doktorunuzun size tarif ettiği gibi masaj yapmanız yararlı olabilir. Teorik olarak daha koyu tenli insanlarda daha fazla iz beklenir ama bu kural değildir. İz genetiği bağlı olarak insanlar arası değişkenlik gösterir. Bir hastada belli belirsiz çok güzel iz kalırken diğer bir hastada daha koyu ve kalın iz kalabilir. 

Ameliyatsız çözümlere gelince. Bugün için sarkmış bir memenin toparlanması için tek çözüm ameliyattır diyebiliriz. Eskisi gibi bu ameliyatlar uzun sürmemekte ve artık hasta kendini iyi hissediyorsa aynı gün bir taburcu edilebilmektedir. Memelerin zayıf göğüs kasları yüzünden sarktığını, spor ile veya büyütmede de iddia edildiği gibi bazı hareketlerle dikleşme olacağını sanmayın. Anatomik olarak göğüs kasları ile meme sarkmasının bir alakası bulunmamaktadır. Sporu vücudunuz için yapın ama dikleşme beklemeyin. 

Bu konu ile ilgili dolgu maddeleri, kök hücre tedavileri (bugün yağ transferinin ismi bu şekilde değiştirilerek tekrar hastalara sunulmaktadır. Yağ transferi ile meme üst kutbunda dolgunluk amaçlanır ancak yan etkileri nedeni ile pek tercih edilmez) ile özellikle de kremlere itibar edilmemelidir.  

ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ İSTANBUL ANTALYA ÖZERDEM

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya ofis telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

Resimlerinizle Bize Danışabilirsiniz !

'Online danışma formu yanında, Op Dr Gökhan Özerdem (Antalya) ve  Prof Dr Ömer Refik Özerdem'e (İstanbul) E-Mail ile resimlerinizi de göndererek danışabilirsiniz. Size 48 saat içinde dönülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

ONLINE DANIŞMA
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ESTETİK CERRAH ANTALYA

op dr gökhan özerdem - antalya

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: gokhan@a-plastestetik.com
 +90 505 928 21 41 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

PROF DR ÖMER REFİK ÖZERDEM ESTETİK CERRAH İSTANBUL

PROF dr ömer refİk özerdem-İstanbul

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
E-Mail: omer@a-plastestetik.com
+90 533 433 42 22 (Resimlerinizle danışabilirsiniz)

İstanbul Estetik Plastik Cerrah Prof Dr Ömer Refik Özerdem Op Dr Gökhan Özerdem

Prof Dr Ömer Refik Özerdem, EBOPRAS ISAPS ASPS, İSTANBUL
Op Dr Gökhan Özerdem, ISAPS TPRCD ASPS, ANTALYA

 • Türk ve Avrupa Yeterlik Diploma/Sertifikaları
 • Amerika, Avrupa ve İngiltere'de üst ihtisas, eğitim ve tecrübe
 • Dubai tıp lisansı
 • Amerika Alabama'da Estetik cerrahi üst ihtiasas diploması
 • Miami Üniversitesi kafa-yüz cerrahisi üst ihtisası
 • Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2 yıl üst eğitim araştırma
 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere
 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere
 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları
 • Yurtdışı yayınları ve kitap bölüm yazarlığı 
 • American Society of Plastic Surgeons (International member)
 • American Cleft Palate-Craniofacial Association
 • European Boards of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery
 • INTERPLAST-Turkiye
 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)
 • Türk Tabibler Birliği
 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği
 • Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

AVRUPA VE TÜRK YETERLİK DİPLOMA, ULUSLARARASI TECRÜBE, AMERİKA VE İNGİLTERE İLE AVRUPA'DA ÜST İHTİSAS VE EĞİTİM SAHİBİ PLASTİK CERRAHLAR

Dİploma ve SertİFİKALARı YURTDIŞI YAYINLARI Dernek üyelİKLERİ

Niçin Board Certification (Yeterlilik Sertifikasyonu):

A-PLAST ESTETİK CERRAHİ

  Plastik Cerrahi uzmanı olmak çok zahmetli ve uzun bir eğitimi gerektirir. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 6 yıl Genel Cerrahi, Estetik ve Rekonstrüksiyon eğitimini kapsar. Bundan sonra dileyen Plastik Cerrah estetik, yanık, el cerrahisi, bas-boyun cerrahisi vb bir üst uzmanlık dalında eğitim görür. Bütün bunlara ek olarak Plastik Cerrahin güncel bilgileri takip ettiğini kanıtlaması için her 10 yılda bir yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. ABD, BAE, Kanada gibi çoğu ülkede yeterlilik sertifikası olmadan doktorlara çalışma izni verilmemektedir. Ülkemiz de bu yoldadır. Yakın bir gelecekte ülkemizde de bu sertifika mecburi hale gelecektir.   

Adres

Akasya Acıbadem Sitesi (Akasya AVM üstü) A Kule Blok A1 Giriş, Kat:  23/117 
ACIBADEM İSTANBUL


Metin Kasapoğlu cad. Gökhan İşmerkezi 
Bina no: 21 B Blok Kat: 3/14
MURATPAŞA ANTALYA

E-mail

gokhan@a-plastestetik.com (Antalya)
omer@a-plastestetik.com (İstanbul)

Telefon

İstanbul: 
+90 (216) 504 74 54
+90 (530) 635 42 22 ( Mobil Randevu)

Antalya:
+90 (242) 322 93 90
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

op dr gökhan özerdem hasta yorumları


reSİMLERİMİZ 

Tanıtım Videomuz

Diğer cerrahi prosedür ve uygulamalarımızı youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz !

İstanbul ve Antalya Estetik Plastik Cerrahi Merkezi Youtube Kanalı

ACIBADEM | İSTANBUL


MURATPAŞA | ANTALYA